Wybór prawnika, na co patrzeć? - O prawie

Czasami prawie każdy będzie potrzebował prawnika, czy reprezentanta w sądzie. Niezależnie od naszej niewinności. Dlatego dobrze jest poszukać: rozwód rybnik i wybrać najlepszą dla nas kancelarię.

Prawnik w imię prawa

Prawo powinno być równe dla każdego, niestety czasem w praktyce wsz

Wybór prawnika, na co patrzeć? - O prawie rozwód rybnik
ystko sprowadza się do tego, kto ma lepszego prawnika. Nie można oczywiście powiedzieć, że to jedyny czynnik, dlatego mamy też sądy, które postępują według orzeczeń, czyli według litery prawa.

Pierwszą rzeczą jaką powinien zrobić człowiek mający wątpliwości natury prawnej to kontakt z prawnikiem, jak najszybciej. Często wydaje nam się, ze w pewnej kwestii mamy rację, a jednak prawo stoi po przeciwnej stronie barykady i wtedy właśnie powinien wkroczyć nasz prawnik i wybić nam pochopne działania z głowy. Koszty, które poniesiemy korzystając z usług prawnika z pewnością będą niższe, niż ewentualne koszty sądowe, czy kary za łamanie prawa.


O naukach prawnych

Nauki prawne ? zbiór nauk społecznych zawierających elementy nauk humanistycznych i nauk ścisłych, zajmujących się prawem.

Jako synonimy nauk prawnych używa się również terminów prawoznawstwo czy jurysprudencja, są to jednak terminy wieloznaczne. Prawoznawstwo oznaczać może również teorię prawa, natomiast jurysprudencja uznawana jest za jedną z ogólnych nauk prawnych, specyficzną szczególnie dla krajów common law.

Prawoznawstwo nie jest nauką spójną i jednolitą, co jest konsekwencją różnorodnych perspektyw w badaniu prawa, a także różnych celów stawianych przed badaczami (praktycznych lub teoretycznych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nauki_prawne


Źródła prawa konstytucyjnego

Podstawowym aktem prawnym określającym ustrój państwa jest konstytucja; jej postanowienia znajdują rozwinięcie w szeregu ustaw. Najczęściej konstytucja ma postać jednego aktu prawnego, może mieć też kształt kilku aktów tej samej rangi (stan taki istniał w Polsce od września 1992 r. do wejścia w życie obecnej Konstytucji z 1997 r.). Innym przykładem jest ustrój Wielkiej Brytanii, w której porządku prawnym nie ma jednolitego aktu tej rangi, zaś treść konstytucji można wywieść z szeregu aktów prawnych powstałych na przestrzeni wieków (np. Wielkiej Karty Swobód z 1215 r., Act of Settlement z 1701 r.).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_konstytucyjne



© 2019 http://o-prawie.remontdomu.bydgoszcz.pl/