cza właściwie każdego z krajów dając przy okazji szansę na rozwój społeczny i gospodarczy. W ostatnich dziesięcioleciach w naszym regionie świata, widoczna jest szczególnie zmiana prawa po upadku komunizmu w roku 1989. Upadek komunizmu w Polsce czy upadek muru berlińskiego były wydarzeniami przełomowymi, które zmieniły bieg historii w tej części świata. Każdy miał możliwość realnego wpływu na sytuację, a prawnicy zastanawiali się jak zmienić w Polsce prawo żeby było ono dostosowane do warunków globalnego świata i całej Europy zachodniej.
Na sali sądowej – czego nie wolno?
Zachowanie na sali sądowej podlega zarówno kwestiom przyjętych norm społecznych i po prostu zasadom dobrego zachowania, ale jest także regulowane prawnie. Kilka tygodni temu głośno było o sprawie, kiedy to mężczyzna został na sali sądowej ukarany grzywną za fakt..żucia gumy. To był cios nie tylko w dobre maniery, ale przede wszystkim obniżenie powagi sądu i całego procesu. Tu nie chodzi o samego sędziego, ale generalnie szacunek do prawa, do instytucji publicznych, do organów państwa. Tego na sali robić nie wolno. Takie kwestie są regulowane odpowiednimi przepisami prawa i trzeba się do nich bezwzględnie stosować.
Kiedy warto pójść do prawnika?
W tekście tym zastanowimy się nad tym, kiedy warto wybrać się do prawnika. Co trzeba zrobić, żeby na taką wizytę się zapisać i jak w rzeczywistości ona wygląda. Jest to temat dość skomplikowany, wymagający wielu analiz i przygotowań. Wynika to między innymi z faktu posiadania dużej ilości przeróżnych dziedzin prawa. Każda sprawa ponadto jest zupełnie inna i przebiega w inny sposób. To kluczowa informacja dla wszystkich tych, którzy żywo są zainteresowani poszerzeniem możliwości uzyskania pomocy. Wizyta u prawnika najczęściej jest płatna, choć w wielu gminach są stowarzyszenia lub fundacje, które świadczą bezpłatne porady prawne.