nić w tzw. "kozi róg", należy skorzystać ze specjalistycznej i fachowej pomocy prawnej. Pomoc prawna to działania mające na celu przybliżenie klientowi urzędowego języka, wytłumaczenie zasad, praw i obowiązków oraz pomoc w stworzeniu dokumentów prawnych. Kancelaria prawna świadcząca usługi związane z doradztwem i pomocą prawną świadczy usługi na najwyższym poziomie, kierowane do ludzi borykających się z wieloma problemami. Prawnik świadczący pomoc prawną, to osoba posiadająca ogromna wiedzę, wyrażająca chęć pomocy z pełnym zaangażowaniem i rzetelnością. Do usług zawartych w ofercie firm świadczących pomoc prawną należą:
- pomoc prawna dla firm i osób indywidualnych,
- pomoc w sprawach skarbowych i ZUS,
- tworzenie specjalistycznych dokumentów,
- reprezentowanie strony w sądzie,
- pomoc prawna cywilna - przygotowanie i negocjowanie umów, dochodzenie roszczeń, postepowanie powypadkowe, postepowanie przedsądowe, itp.,
- pomoc prawna w sprawach karnych - obrona oskarżonych, dochodzenie roszczeń odszkodowawczych, inicjowanie postepowań, reprezentacja poszkodowanych w sprawach sądowych,
- pomoc prawna w sprawach rodzinnych - sprawy alimentacyjne, egzekucja kontaktów przed sądami, sprawy o rozwody i separacje, sprawy opiekuńcze - pozbawienie praw do dziecka.
- pomoc prawna w sprawach spadkowych,
- pomoc prawna w sprawach z zakresu kodeksu pracy i ubezpieczeń.
Jego zadaniem jest bowiem umniejszyć naszą
W większości przypadków staramy się żyć w pełni zgodnie z prawem, trzymać się z dala od problemów tej natury, omijać sądy i tak dalej. Nigdy jednak nie wiadomo co życie przyniesie i mimo tego, że dotychczas nie byliśmy w sądzie, może przyjść taki dzień, że zostaniemy o coś słusznie bądź niesłusznie oskarżeni i będziemy musieli stawić się na rozprawę w sądzie.
Dobrze jest więc jeszcze na długo przed rozprawą i ewentualnym wyrokiem wiedzieć co nam grozi, jakie mogą być konsekwencje zaistniałej sytuacji no i oczywiście w jaki sposób się odpowiednio bronić. W tym już musi nam pomóc doświadczony prawnik.
Znaleźć prawnika nie jest dużym problemem, ale już znaleźć dobrego prawnika - jak najbardziej. W praktycznie każdym większym mieście możliwa jest pomoc prawna, a nawet w miasteczkach średnich, znajdzie się choć jedna kancelaria prawna, z której usług możemy skorzystać.
Tutaj nie powinniśmy się kierować wyłącznie ceną usług, ale przede wszystkim doświadczeniem i skutecznością takiej kancelarii, a także opiniami na jej temat. Powinniśmy bowiem pamiętać, że jeżeli czeka nas wspomniana sprawa sądowa, to od treści wyroku może zależeć całe nasze przyszłe życie.
Dobry radca prawny poinformuje nas więc nie tylko na temat tego, jakie są nasze szczegółowe prawa w danej sytuacji, ale i jak z problemów prawnych wyjść z jak najmniejszymi stratami. Jego zadaniem jest bowiem umniejszyć naszą ewentualną winę, a także znaleźć możliwie jak najbardziej przekonujące wytłumaczenie przed sądem dla naszego postępowania.
Osoby chcące skorzystać z tego rodzaju
Wiele osób pomimo tego, iż ma świadomość, że zostały oszukane, wykorzystane, skrzywdzone, nie walczy o sprawiedliwość w sądzie, gdyż nie posiada środków finansowych, jakich wymaga skorzystanie z usług jakie oferuje prawnik. Kancelaria prawna jest bowiem miejscem , które kojarzy się większości obywateli z elegancją oraz ogromnymi ilościami gotówki, jakie należy tam zostawić, aby uzyskać wymaganą pomoc.
Aby ograniczyć opisane powyżej zjawisko oraz aby zapewnić każdemu Polakowi prawo do walki o sprawiedliwość, od stycznia dwa tysiące dziewiętnastego roku pomoc prawna jest udzielana nieodpłatnie każdej osobie, która nie posiada środków na skorzystanie z niej w ramach oferty, jaką proponuje odpłatna kancelaria. Osoby chcące skorzystać z tego rodzaju świadczenia są zobowiązane do złożenia oświadczenia oraz muszą osobiście stawić się na wizytę, podczas której prawnik odpowie na ich pytania. Wyjątkiem są osoby niepełnosprawne, które mają problem z przybyciem na wyznaczone miejsce spotkania. W takim przypadku pomoc prawna jest udzielana przez internet lub telefon, lub prawnik przyjeżdża do domu klienta.
Wszelkie dane na temat skorzystania z bezpłatnych porad są dostępne w urzędach powiatowych oraz na ich stronach internetowych.
Należy nadmienić, iż darmowa pomoc prawna była udzielana również w roku dwa tysiące osiemnastym, jednak wówczas dotyczyła jedynie porad na etapie przedsądowym i skierowana była jedynie do osób poniżej dwudziestego szóstego roku życia, weteranów, kombatantów, kobiet w ciąży, emerytów.